Podczas trzecioligowych derbów Warmii i Mazur, które miały miejsce w Lidzbarku Warmińskim, Stomil Olsztyn pod nowym kierownictwem Piotra Gurzędy zakończył spotkanie remisem 1:1 przeciwko Polonii. Było to debiutanckie spotkanie Gurzędy jako głównego trenera olsztyńskiej drużyny.

Kluczowe postacie spotkania w zespole Stomilu Olsztyn to Mateusz Małecki, Mateusz Pajdak, Paweł Flis, Piotr Jakubowski, Mateusz Jońca, Jakub Fronczak, Piotr Łysiak, Karol Żwir, Przemysław Klugier, Denis Gojko oraz Tamaz Babunadze. Wśród zawodników rezerwowych znaleźli się Eryk Kosek, Kaisei Hioki, Jakub Bałdyga i Jakub Karpiński.

Z kolei skład wyjściowy Polonii Lidzbark Warmiński obejmował Norberta Florczaka, Yudaia Shinonagę, Wiktora Preussa, Sergieja Gurowa, Klaudiusza Krasę, Michała Skarbka, Kostiantyna Czernija, Wojciecha Dziemidowicza, Adriana Morawskiego, Bartłomieja Gorzyckiego i Kacpra Kmiołka.

Debiutujący trener Gurzęda wprowadził wiele zmian do składu Stomilu. Adam Paliwoda nie mógł zagrać z powodu czterech żółtych kartek, dlatego w środku obrony wystąpił Piotr Jakubowski. Od pierwszych minut meczu na prawej stronie obrony zagrał Mateusz Pajdak, a w centrum pomocy – Przemysław Klugier. Na ławce rezerwowych znalazły się takie osoby jak Jakub Orpik i Jakub Bałdyga.

Na ławce trenerskiej Polonii Lidzbark Warmiński zabrakło Daniela Wierzbowskiego, który pauzował ze względu na kartki. Drużyną gospodarzy kierował więc Sylwester Wyłupski, były trener bramkarzy Stomilu.

Podczas pierwszej połowy gry Polonia miała wyraźną przewagę, ale nie udało jej się stworzyć jasnych sytuacji. Olsztynianie kontratakowali i w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobyli bramkę. Denis Gojko posunął się prawą stroną, skrzydłem, dokonał dośrodkowania, a następnie Karol Żwir strzelił bramkę z bliskiej odległości.