Zarówno na terenie kraju, jak i w szczególności w rejonach bartoszyckich cmentarzy, policyjne służby ruchu drogowego szykują się do intensyfikacji swojej aktywności. Przewiduje się, że wzmożone działania potrwają od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada, w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych. Jest to okres, gdy tradycyjnie obserwuje się zwiększoną liczbę osób przemieszczających się po drogach.

Ponadto, w już w najbliższy wtorek (29.10.2023), oznaczający początek tego pełnego wyzwań okresu, policjanci w całej Polsce zainicjują serie działań prewencyjnych oraz kontrolnych. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno na drogach, jak i na miejscach docelowych wielu podróżujących – nekropoliach. Jest to szczególnie istotne w przypadku masowego przemieszczania się ludzi w tym okresie, co niestety często prowadzi do zwiększonej liczby incydentów drogowych.

W ramach planowanych działań, oprócz standardowych kontroli drogowych, funkcjonariusze będą również współpracować z przedstawicielami innych służb. Wszystko po to, aby jak najlepiej zabezpieczyć bezpieczeństwo i porządek, zarówno na drogach, jak i na cmentarzach. Będą również gotowi udzielić niezbędnej pomocy tam, gdzie jej potrzeba.