Scena pełna tragedii rozegrała się na drodze wojewódzkiej numer 512, niedaleko miasteczka Bartoszyce. Motocyklista, który próbował przeprowadzić manewr wyprzedzania pojazdu podczas przechodzenia przez łuk drogi, nieszczęśliwie napotkał niespodziewanie wyjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód. Rezultatem tego skomplikowanego i niebezpiecznego manewru było zakończenie podróży motocyklisty w przydrożnym rowie. Mimo natychmiastowego podjęcia działań reanimacyjnych, życia 56-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Smutne wydarzenie miało miejsce w niedzielne południe, około godziny 12:00, w mało znanej miejscowości Wągródka, leżącej w powiecie bartoszyckim na terytorium województwa warmińsko-mazurskiego. Informację o tragicznym finału wypadku potwierdziła podkomisarz Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Z jej słów wynika, że ofiarą był 56-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego.

Ten smutny i tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty zszokował całych powiat bartoszycki. Jak przekazała podkomisarz Kabelis, 56-latek rozpoczął manewr wyprzedzania na łuku drogi, ale niespodziewanie z naprzeciwka pojawił się inny samochód. Ten nieoczekiwany obrót sytuacji sprawił, że motocyklista stracił kontrolę nad swoim pojazdem i skończył w przydrożnym rowie – relacjonowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.