W tym roku odbędzie się już trzecia edycja konkursu kulinarnego „Smaki 3 Kultur”. Zawody mają się odbyć już niedługo, bo 18 września o godzinie 11:00. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie zdrowych dań dietetycznych z 3 różnych kultur — polskiej, ukraińskiej i niemieckiej. Jest to wydarzenie dla wszystkich miłośników kuchni i pasjonatów różnokulturowych smaków. Jeśli uważasz się za dobrego kucharza, to powinieneś pojawić 18 września na lodowisku na ulicy Korczaka w Bartoszycach i śmiało zaprezentować swoje umiejętności. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić swoje uczestnictwo do 15 września przez specjalnie przygotowany formularz. Nie można być oczywiście kucharzem zawodowym. Można go znaleźć na stronie miasta Bartoszyce albo uzyskać bezpośrednio od organizatorów konkursu. Jeśli jesteś zainteresowany, to lepiej się pośpiesz. Ilość miejsc w wydarzeniu jest ograniczona i panuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Kolejna ważna rzecz — o ile stanowisko kucharskie jest zapewnione, to wszystkie potrzebne sprzęty trzeba załatwić sobie na własną rękę. 

Potrawy, które przygotują uczestnicy oceni kilkuosobowa komisja. Nagrody, jakie są przewidziane, to między innymi nowiutkie sprzęty AGD. Organizatorem konkursu jest miasto Bartoszyce.