W ostatnich dniach doszło na terenie województwa warmińsko-mazurskiego do kilku tragicznych i zaskakujących wypadków. Co ciekawe, do żadnego z nich nie doszło na drodze. Te sytuacje doskonale pokazują, że powinniśmy na siebie uważać w różnych sytuacjach, nie tylko podczas jazdy samochodem, czy rowerem. Niebezpieczne są także kąpieliska, przejazdy kolejowe i nasze własne gospodarstwa.

Byk zaatakował rolnika

Do niebezpiecznego i tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na terenie pewnego gospodarstwa w województwie warmińsko-mazurskim. Właściciel gospodarstwa usiłował zagonić bydło do zagrody, co niestety skończyło się dla niego tragicznie. Z niewiadomych przyczyn byk zaatakował mężczyznę i ciężko go ranił. Zwierzęta były tak rozjuszone, że przybyli na miejsce ratownicy przez jakiś czas nie mogli dostać się do rannego człowieka. Mężczyzna zmarł, ponieważ obrażenia okazały się zbyt rozległe. Tragiczna śmierć rolnika poruszyła innych właścicieli gospodarstw rolnych. Ludzie zgodnie przyznali, że byki, a także krowy, potrafią być bardzo niebezpieczne i opieka nad nimi wiąże się z dużym ryzykiem.

Zaginiony mężczyzna odnaleziony w rzece

Na terenie województwa doszło do jeszcze dwóch trudnych do wyjaśnienia wypadków. Kilka dni temu odnaleziono w rzece ciało mężczyzny, który zaginął dwa dni wcześniej. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Mrągowa wracał z imprezy. Nie wiadomo dokładnie, co stało się z mężczyzną i dlaczego znalazł się w rzece. Czy był to nieszczęśliwy wypadek? Ustaleniami zajmuje się obecnie lokalna policja. Śledztwo trwa również w sprawie wypadku w Oleśnie. Tym razem doszło do potrącenia pieszego przez pociąg. Wypadek również zakończył się śmiercią mężczyzny. Wypadek skutkował również wielogodzinnym wstrzymaniem ruchu kolejowego. Pasażerowie pociągu skorzystali z alternatywnych możliwości podróży. Ustalanie przyczyn wypadku wciąż trwa.

Smutne zdarzenia, do których doszło w obrębie jednego województwa w tak krótkim czasie, uświadamiają nas, że konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności nawet podczas zajęć, które wydają nam się rutynowe i przewidywalne.