Letnie upały nie wpływają dobrze na samopoczucie, a jak się okazuje, u niektórych także na zdrowy rozsądek. Efektem tego jest bardzo intensywny i ciężki weekend w powiecie bartoszyckim. Policjanci nie mieli nawet chwili na odpoczynek, ponieważ nieodpowiedzialnych kierowców na drogach było zbyt wielu.

Wypadki i zatrzymania — policja stara się być o krok przed tragedią

Patrole policji regularnie pojawiają się na najbardziej uczęszczanych drogach, jednak funkcjonariusze nie są w stanie być wszędzie tam, gdzie pojawiają się nietrzeźwi kierowcy. Niestety nie brakuje również osób kierujących pojazdami przy jednoczesnym braku uprawnień. W miniony weekend w powiecie bartoszyckim zatrzymano aż cztery osoby kierujące bez uprawnień. Były to osoby siedzące za kierownicą pojazdów osobowych i motorowerów. Nie zabrakło również pijanych rowerzystów i kierowców, którzy swoją nieodpowiedzialną jazdą narazili się na wypadek. I to wszystko w przeciągu dwóch dni na ograniczonym terenie. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak wyglądałyby dokładne weekendowe statystyki z całej Polski. Nieodpowiedzialność niektórych dorosłych wprost poraża!

Czy na polskich drogach będzie kiedyś bezpiecznie?

Dopóki Polacy nie zmienią swojego podejścia do jazdy pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, polskie drogi nigdy nie będą zasługiwały na miano bezpiecznych. Nietrzeźwa osoba za kierownicą jest równie kompetentna, co kilkuletnie dziecko posadzone za kierownicą samochodu. Nie bagatelizujmy ryzyka wypadku spowodowanego nietrzeźwym stanem kierowcy. To jedna z najczęstszych przyczyn poważnych wypadków drogowych, które przekreślają życie niewinnych osób. Nieważne, czy posiadasz rower, motorower, czy samochód. Twoje samopoczucie, uprawnienia oraz trzeźwość są bardzo ważne dla ogólnego bezpieczeństwa na drogach. Bez względu na to, czy poruszasz się po maleńkiej wsi, czy po zatłoczonym mieście.

Może Cię zainteresować: https://infodebica.pl/pijany-kierowca-zatrzymany/.