Jak się okazuje, niepozorne kontenery i magazyny także wzbudzają zainteresowanie złodziei. Dwóch mężczyzn z gminy sąsiadującej z gminą Bartoszyce postanowiło okraść jeden z lokalnych kontenerów. Młodzi panowie nie podejrzewali, że policji uda się wpaść na ich trop dlatego, gdy doszło do zatrzymania, byli porządnie zdziwieni.

Cenna zawartość kontenera

Właściciel jednego z kontenerów w gminie Bartoszyce z niemiłym zaskoczeniem spostrzegł, że ktoś włamał się do środka. Z magazynu zniknęło aż 80 litrów paliwa, a do tego dmuchawa do liści. W przeliczeniu na pieniądze straty wynosiły około 2000 zł. Właścicielowi kontenera nie pozostawało nic innego, jak zadzwonić na policję. Funkcjonariusze szybko zajęli się sprawą i po dwóch dniach już mieli wytypowanych podejrzanych. Padło na młodych mężczyzn w wieku 21 i 25 lat, zamieszkujących pobliską gminę. Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Bartoszycach trafili w dziesiątkę.

Złodzieje zaskoczeni widokiem policjantów

Młodzi mężczyźni w ogóle nie przewidywali, że ich doskonały plan zostanie zdemaskowany przez policjantów. Przecież nikt ich nie widział! Czyż doskonały plan włamania się do kontenera pod osłoną nocy mógł się nie udać? Na szczęście nie mógł się udać. Techniki kryminalistyczne są obecnie naprawdę dobrze rozwinięte, a panowie są raczej amatorami. Na nieszczęście młodych mężczyzn brak doświadczenia nie robi różnicy, jeśli chodzi o wyrok. Sąd zalecił policyjny nadzór nad 21 i 25-latkiem, a za kradzież grozi im do 10 lat więzienia. Tymczasem właściciel obrabowanego kontenera odzyskał paliwo. Dmuchawa już zdążyła się sprzedać, gdyż panowie złodzieje tuż po kradzieży zanieśli ją do lombardu.

Może Cię zainteresować: https://www.halowroclaw.pl/wlamanie-we-wroclawiu-skradziono-miedzy-innymi-kota/.