Prawdopodobnie już w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja elewatorów zbożowych w Bartoszycach. Inwestycja będzie częścią większego projektu „Spichlerz Północy”, którego celem jest powiększenie i unowocześnienie spichlerzy na Warmii i Mazurach. Krajowa Grupa Spożywcza planuje przeznaczyć na projekt 250 mln zł.

Pomysł na tereny popegeerowskie w Bartoszycach

Bartoszyce mogą pochwalić się imponującą ilością terenów popegeerowskich, które w większości stanowią nieużytki. Tymczasem pojawiła się znakomita okazja, by nieco zainwestować w niewykorzystane obecnie okolice poprzez zwiększenie powierzchni gminnego spichlerza. Krajowa Grupa Spożywcza planuje zmodernizować i powiększyć elewatory zbożowe obecne na terenie Warmii i Mazur. To część projektu „Spichlerz Północy”. Z 250 ml zł przeznaczonych na modernizację spichlerzy należących do przedsiębiorstwa Elewarr, 50 mln zł przypadnie na elewator w Bartoszycach. W mieście podpisano już list intencyjny w sprawie inwestycji. Bartoszycki spichlerz będzie remontowany w przyszłym roku.

Jakie będą korzyści z projektu?

Celem projektu „Spichlerz Północy” jest powiększenie powierzchni magazynowej na Warmii i Mazurach. Lokalizację rządowego projektu wybrano nieprzypadkowo. Raz, że obiekty do magazynowania produktów rolnych istnieją tu już od lat 70 i 80. Dwa, z magazynów jest niedaleka droga do nadmorskiego portu. Dzięki tej inwestycji polskie rolnictwo będzie mogło lepiej się rozwijać, zyskując nowe możliwości. Projekt ma szczególne znaczenie także w kontekście transportu zboża z Ukrainy. Po zakończeniu prac modernizacyjnych region zyska nowoczesne i pojemne magazyny, z których produkty rolne będzie można wygodnie transportować dalej. Spichlerze będą również ułatwieniem dla rolników, zapewniając rolnikom krótką i wygodną trasę do magazynów.

Więcej aktualności na temat rolnictwa znajdziesz na stronie: https://agrokurier.pl/.