Jezioro miejskie w Bartoszycach to popularne miejsce rekreacyjne i turystyczne położone w samym centrum miasta. Jest to sztuczne jezioro, które powstało w wyniku zalania nieczynnego kamieniołomu.

Atrakcje nad jeziorem w Bartoszycach

Jezioro miejskie w Bartoszycach oferuje piękne krajobrazy i malownicze widoki. Można spacerować po jego brzegu, podziwiając przyrodę i ciesząc się spokojem. Największą atrakcją miejskiego jeziora jest możliwość kąpieli i plażowania. Jezioro jest odpowiednie do kąpieli i posiada wyznaczone miejsca do plażowania. Możesz zanurzyć się w chłodnych wodach jeziora i wypocząć na piaszczystej plaży.

Dla osób lubiących aktywność fizyczną jezioro oferuje możliwość uprawiania różnych sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, windsurfing czy żeglarstwo. Dostępne są również rowery wodne na wynajem. Z jeziora chętnie korzystają także wędkarze.

Nad brzegiem akwenu znajdują się wyznaczone miejsca do grillowania. Z kolei kawałek dalej jest park linowy, który oferuje różne trasy i atrakcje dla osób chcących spróbować swoich sił w pokonywaniu przeszkód na wysokości.

Warto również wspomnieć, że w okolicy jeziora miejskiego znajduje się park miejski, gdzie można odpocząć na trawie, korzystać z placów zabaw dla dzieci, a także spacerować po alejkach i cieszyć się zielenią.