Bartoszyce leżą w otoczeniu pięknej warmińsko-mazurskiej przyrody, bogatej w jeziora, lasy i pagórki. Do miasta przyciągają piękne tereny rekreacyjne i przyrodnicze w okolicy, które są warte odwiedzenia, takie jak Rezerwat Przyrody „Wyspa Lipowa” czy Jezioro Sajno. W gminie znajdują się także wspaniałe parki.

Park Miejski im. Wincentego Witosa

Duży i uroczy park jest położony w centrum Bartoszyc. Oferuje liczne alejki spacerowe, trawniki, kwietniki i drzewa, tworząc idealne miejsce do relaksu i rekreacji. Park Miejski jest również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali.

Park Pałacowy

Park Pałacowy leży wokół zabytkowego pałacu Bartoszyckiego Centrum Kultury. Park ten posiada starannie utrzymane trawniki, drzewa i alejki spacerowe, tworząc urokliwe otoczenie dla spacerowiczów i miłośników przyrody. W parku znajduje się także fontanna, a latem organizowane są tam koncerty i imprezy plenerowe.

Park Nad Symsarną

Park położony nad rzeką Symsarną. Jest to miejsce idealne dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą. Park oferuje urokliwe krajobrazy, małe jeziorko, mostki, ścieżki spacerowe oraz miejsca do pikników. Można tam również spotkać różne gatunki ptaków i dziką zwierzynę.