W wyniku roztargnienia 21-letniego kierującego, doszło do incydentu na drodze, który mógł mieć poważne konsekwencje. Bezpośrednim skutkiem chwilowej nieuwagi młodego mężczyzny było zderzenie jego pojazdu z innym. Na szczęście, mimo potencjalnej groźby, nikt nie doznał ciężkich obrażeń.

Na drodze W – 512, między Bartoszycami a Spytajnami, w środę 28.06.23 roku o godzinie 15:30 miało miejsce omawiane zdarzenie. Służby policyjne zajmujące się ruchem drogowym ustaliły, że 21-latek prowadzący samochód marki Opel nie utrzymał odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego go – Volkswagena i w rezultacie uderzył w tylną część tego auta. Kobieta w wieku 55 lat, która kierowała VW, zmniejszyła prędkość ze względu na rowerzystę jadącego przed nią, co doprowadziło do nieoczekiwanego uderzenia od tyłu.

W każdym z pojazdów znajdowały się łącznie trzy osoby. Choć wszyscy mogli czuć strach i napięcie, jedynie pasażerka Opla odczuwała ból po kolizji i została przetransportowana do szpitala. Na szczęście, po upływie kilku godzin mogła opuścić placówkę medyczną, ponieważ jej obrażenia nie były poważne. Mieszkaniec gminy Bartoszyce, który spowodował ten incydent, przyznał swoją chwilę dekoncentracji za kierownicą. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego wykroczenia: stworzenie zagrożenia na drodze.