Boisko „Orlik”, które znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach, niewątpliwie wymaga pilnej renowacji. Zgodnie z obserwacjami, stan obiektu jest na tyle zły, że może stanowić niebezpieczeństwo dla młodych ludzi, którzy z niego korzystają. Niestety, proces poprawy bezpieczeństwa tego miejsca musi poczekać na zgromadzenie odpowiednich środków finansowych, które umożliwią przeprowadzenie potrzebnych prac.

Boisko to od dziesięciu lat jest miejscem spotkań i gier w piłkę nożną dla młodzieży z Bartoszyc i okolic. W związku z tym, nie jest dziwne, że po tak długim okresie użytkowania nawierzchnia boiska zaczęła wykazywać znaki zużycia. Miejscowy radny Karol Kapuściński podjął inicjatywę interwencji w sprawie naprawy uszkodzeń nawierzchni tego boiska w ratuszu Bartoszyc.

Jak podkreśla przedstawiciel mieszkańców Bartoszyc, teraz na polach bramkarskich występują poważne ubytki sztucznej murawy, które odsłaniają niebezpieczne podłoże z betonu. Ten sam problem, choć w nieco mniejszym stopniu, dotyka również inne obszary boiska. Aktualny stan nawierzchni poważnie utrudnia prowadzenie zajęć sportowych i treningów piłkarskich na tym obiekcie.