W ostatnim czasie, doszło do incydentu, który ukazał bezmyślność i nieodpowiedzialność pewnego młodego kierowcy. Mowa o 24-letnim mężczyźnie, który pomimo konsekwencji zdecydował się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu. To nieodpowiedzialne zachowanie może skończyć się dla niego nawet dwuletnim pobytem w więzieniu.

Całe zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, 22 września. Policjanci drogówki prowadzący kontrolę na trasie Bartoszyce – Kętrzyn, dokonali interwencji na terenie miejscowości Łabędnik. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, zauważyli VW przekraczające dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Za kierownicą pojazdu znajdował się wspomniany wcześniej, 24-letni mieszkaniec Kętrzyna.

Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli widoczne symptomy nietrzeźwości u mężczyzny. Potwierdzenie nadeszło po przeprowadzonym badaniu alkomatem, które wykazało obecność alkoholu w organizmie kierowcy. Prawo jazdy młodego mężczyzny zostało zatrzymane na miejscu, a samochód przekazany odpowiedniej osobie. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 24-latek otrzymał mandat w wysokości 800 zł. Teraz, nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Według polskiego kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może skutkować poważnymi konsekwencjami. Wśród nich znajduje się kara pozbawienia wolności do 2 lat, obowiązkowa grzywna wynosząca co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat.