W Liceum Ogólnokształcącym w Bartoszycach 22 września zorganizowano wydarzenie pod nazwą „Sztuczna inteligencja w roli głównej”. To już II Powiatowe Młodzieżowe Forum Partycypacji Społecznej, które stało się miejscem spotkania dla uczniów wszystkich czterech szkół ponadpodstawowych powiatu bartoszyckiego.

Forum jest częścią serii spotkań zatytułowanych „Myślimy globalnie, działamy lokalnie”, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe od ponad dwóch lat i skierowanych do młodych ludzi. Aleksandra Siemaszko, sekretarz powiatu bartoszyckiego, miała zaszczyt oficjalnie otworzyć to wydarzenie.

Katarzyna Basak – naczelnik Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, podzieliła się informacjami o dotychczasowej realizacji inicjatyw oraz projektów współtworzonych z udziałem młodzieży.

Specjalnym gościem forum stał się Wojciech Kardyś, zaproszony przez Fundację Empiria i Wiedza, który poprowadził interesującą prezentację na temat sztucznej inteligencji. Jego wykład obejmował wiele aspektów zastosowania AI, takich jak rekomendacje na platformach streamingowych, wyszukiwanie danych w Google, generowanie grafik, kreowanie wirtualnych postaci czy tworzenie sztucznie generowanych influencerów. Wszystkie te obszary są elementem ekspertyzy Kardysia, specjalisty ds. komunikacji internetowej, digital marketingu i personal brandingu.