Młody entuzjasta szybkiej jazdy, za kierownicą samochodu marki Audi, zdecydowanie przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy i ignorował zakaz wyprzedzania. Z powodu swojego nieodpowiedzialnego zachowania, policja odebrała mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy i nałożyła surową karę finansową.

Sytuacja ta miała miejsce w niedzielne popołudnie, 29 października, około godziny 20:00. Funkcjonariusze oddziału drogówki przeprowadzali w tym czasie kontrolę ruchu drogowego na ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach. W wielu miejscach tej arterii obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Jednak mężczyzna prowadzący Audi, bez zważania na to, pędził z prędkością 102 km/h. Dodatkowo, łamał jeszcze jeden przepis ruchu drogowego, dokonując wyprzedzania na odcinku z podwójną linią ciągłą.

Działania kierowcy audi nie udało się ukryć przed policją i został on zatrzymany do kontroli drogowej. Z racji tego, że znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym, funkcjonariusze zdecydowali o tymczasowym odebraniu młodemu mężczyźnie prawa jazdy. Kierowca, mający 20 lat, został dodatkowo ukarany mandatem za dwa popełnione przez siebie wykroczenia. Wysoka kara finansowa to kwota 2200 złotych, a także nałożenie 19 punktów karnych, które będą odnotowane na koncie mieszkańca gminy Bisztynek.

Pragniemy przypomnieć i zaapelować do wszystkich użytkowników dróg, aby zachować ostrożność i pamiętać o bezpieczeństwie. Każda chwilowa nieuwaga może doprowadzić do tragicznego wypadku, zwłaszcza w obszarach zabudowanych, gdzie ruch jest intensywny i nieprzewidywalny.