Placówka Straży Granicznej w Górowie Iławeckim to miejsce, gdzie pracują nie tylko oddani funkcjonariusze, ale także entuzjaści fotografii. Właśnie oni potrafią połączyć tę tradycyjnie poważną służbę z artystyczną pasją. Na swoich zdjęciach uwieczniają niezwykłe piękno natury, które otacza ich na co dzień.

Dwa i pół dekady – tyle czasu spędzili już tam na ochronie granicy polsko-rosyjskiej starszy chorąży sztabowy SG Andrzej Łuczkowski oraz chorąży sztabowy SG Grzegorz Karkut. Mimo wielu wyzwań, które niesie ze sobą ten rodzaj służby, nigdy nie przestali rozwijać swojej pasji do fotografii. To właśnie obserwowanie i utrwalanie na zdjęciach otaczającej ich przyrody sprawia im największą radość. Fotografia dla nich to nie tylko hobby, ale również źródło poczucia spełnienia i zadowolenia.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej pragnie skorzystać z tego inspirującego przykładu, aby zachęcić inne osoby do podjęcia służby w ich szeregach. „Jeśli cenisz sobie pracę zespołową i bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, to jesteśmy otwarci na twoją kandydaturę” – zachęcają. W tym roku oddział planuje przyjąć do służby aż 80 nowych osób. Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń pod numer 89 750 30 23.