Potężna liczba, bliska setki, zarejestrowała się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Stało się to za sprawą kampanii o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku”, która miała miejsce w Klubie Wojskowym w Bartoszycach. Wydarzenie to było podzielone na dwa dni, a dokładnie odbywało się 8 i 15 stycznia.

Dnia 8 stycznia zapadł początek dwuczęściowej akcji. Druga część kampanii, podobnie jak pierwsza, miała miejsce w Klubie Wojskowym w Bartoszycach. Tym razem data to 15 stycznia. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zachęcali żołnierze z 20 Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc.

Organizatorzy podkreślali, że „Światowy Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” stanowi doskonałą okazję do promowania idei bycia potencjalnym dawcą. Nie tylko motywuje do rejestracji, ale także kształtuje świadomość na temat tego, kto ma możliwość zostania dawcą i jak kluczowe jest to dla ratowania ludzkich żyć. Po pierwsze, dzięki takim inicjatywom zwiększa się świadomość o dawcach szpiku, co przekłada się na wzrost liczby zarejestrowanych osób. Po drugie, decyzja o zostaniu dawcą szpiku kostnego ma ogromne znaczenie – możemy dzięki niej uratować cudze życie. Jak widać, taka motywacja okazała się niezwykle skuteczna.