Jaką zmianę chciałbyś zobaczyć w swoim mieście? Czy to plac zabaw, parking, wiata rekreacyjna czy nowe boisko – wszystko jest możliwe. Do dyspozycji jest aż 100 tysięcy złotych do wydania. Jeśli masz jakiekolwiek propozycje, możesz je składać do 10 maja.

Budżet Obywatelski to inspirujący pomysł, który umożliwia członkom społeczności – od małych miast po całe województwa – decydowanie o przeznaczeniu części budżetu lokalnego. Co więcej, Budżet Obywatelski oferuje możliwość zgłaszania propozycji na te projekty inwestycyjne, które są najbardziej potrzebne mieszkańcom.

W 2023 roku mieszkańcy Bartoszyc aktywnie uczestniczyli w procesie decyzyjnym, oddając łącznie 2958 ważnych głosów. Największe uznanie, zdobywając 1338 głosów, zyskał projekt pod nazwą „Zadaszenie na terenie zielonym MOPS”, dedykowany realizacji zajęć integracyjno-terapeutycznych dla mieszkańców Bartoszyc wymagających specjalistycznego wsparcia. Na jego realizację przeznaczono całą dostępną kwotę.

Inne projekty, które zdobyły poparcie mieszkańców, to „Nasze miejsce. Rewitalizacja i ożywienie Jeziorka Miejskiego”, który zdobył 974 głosy, oraz „Zakup fantomów szkoleniowych na potrzeby edukacji medycznej mieszkańców Bartoszyc” z 193 głosami. Dodatkowo, projekt „Dog Park. Wybieg dla psów” zdobył 443 głosy, a inicjatywa pod nazwą „Czyste Bartoszyce”, polegająca na zakupie 230 koszy na śmieci, w tym segregowanych, zdobyła również poparcie mieszkańców.