W garażu 35-letniego mieszkańca Bartoszyc, funkcjonariusze straży granicznej odkryli znaczną ilość zakazanych substancji – ponad 130 gramów marihuany, 56 gramów 2C-B i pewną ilość amfetaminy. W przeszukiwaniu pomagał specjalnie wyszkolony do tego celu pies.

Interwencja policji miała miejsce w poniedziałek 13 maja. Policjanci kryminalni odwiedzili mężczyznę, który spożywał alkohol w towarzystwie przyjaciół w swoim garażu. Zebrane informacje sugerowały, że mógł on posiadać nielegalne substancje. Choć 35-latek zaprzeczał tym oskarżeniom, podczas przeszukania udało się odnaleźć część narkotyków. Kolejne zostały wykryte dzięki pomocy psa służącego w straży granicznej. Łącznie zabezpieczono blisko 190 gramów surowców zabronionych.

Wstępne badania tych substancji potwierdziły, że jest to amfetamina, marihuana oraz psychodeliczny środek psychoaktywny – 2C-B. Po przesłuchaniu, mieszkaniec Bartoszyc utrzymywał, że znalazł te narkotyki na jednym z pól w gminie Bartoszyce.

Zgodnie z polskim prawem, posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest nielegalne i jest to przestępstwo karane do 3 lat pozbawienia wolności, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostaną teraz poddane dalszej analizie w laboratorium kryminalistycznym. Po otrzymaniu szczegółowych wyników policja będzie mogła kontynuować postępowanie w tej sprawie.