Zbliża się wydarzenie roku dla mieszkańców Bartoszyc, jakim są tradycyjne Dni miasta. Wszystko jest już niemal gotowe do celebracji, której kulminacyjnym punktem będą występy na głównej scenie. To właśnie tam lokalne talenty, zarówno młode, jak i doświadczone, czyli dzieci i młodzież prezentujący swoje umiejętności wokalne i taneczne, zagoszczą obok gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wiele emocji zapewnią koncerty takich wykonawców jak Feel, De Mono oraz Andrzej Piaseczny. Za organizację tych występów odpowiada Bartoszycki Dom Kultury.

Oferta Dni Bartoszyc została jednak skonstruowana tak, aby zadowolić różnorodne gusta i zainteresowania. Wydarzeniu towarzyszyć będą bowiem także atrakcje sportowe – wykorzystując entuzjazm lokalnych środowisk miłośników aktywnego spędzania czasu. Przygotowywane są imprezy o charakterze towarzyskim dedykowane fanom sportu.

Podczas spotkania odbytego 15 maja w Urzędzie Miasta padł pomysł na jeszcze jedno wydarzenie, które mogłoby wpisać się w tegoroczny program Dni miasta. Na tym etapie przygotowań, każdy pomysł jest wnikliwie analizowany i rozważany. Główne obchody zaplanowano na dni 1 i 2 czerwca i odbędą się one m.in. w przepięknym Parku Elżbiety.