Od dnia 3 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach stała się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla czytelników. W jej wnętrzu powstał zaczarowany zakątek, który przyciąga nie tylko najmłodszych miłośników literatury. Ten uroczy kącik jest wynikiem realizacji projektu, mającego na celu tworzenie przyjaznych przestrzeni do lektury.

Przy okazji tego projektu powstało nie tylko nowe miejsce do czytania, ale również książka z poezją Teresy Bratek. Elegancko wydana publikacja została przygotowana z myślą o dzieciach, które mogą dodatkowo kolorować ilustracje towarzyszące wierszom. Dzięki temu pomysłowi, dzieci mają szansę na kreatywne spędzanie czasu, a także rozwijanie swojej wyobraźni i umiejętności manualnych.

Warto również zauważyć, że wraz z nową książką pojawiła się też nowa maskotka biblioteki. Jest ona ściśle powiązana z treścią książki, dzięki czemu ma szansę na stałe wpisać się w pamięć młodych czytelników, a tym samym zachęcić ich do częstszego odwiedzania biblioteki.