Punkt startowy dla rowerzystów to plac Konstytucji 3 Maja, gdzie od godziny 11.00 rozpocznie się wiele interesujących wydarzeń.

Wśród zaplanowanych atrakcji znajdują się konkurencje sprawnościowe z nagrodami przeznaczonymi dla najmłodszych uczestników, mobilny serwis rowerowy obsługiwany przez firmę King Bike Professional Service oraz pogawędki na temat bezpieczeństwa na drodze prowadzone przez policję. Będzie też możliwość nauczenia się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dzięki warsztatom przeprowadzanym przez stowarzyszenie Mali WIELCY Ratownicy.

Peleton planuje wyruszyć na trasę około 12:15-12:30, zmierzając do stanicy wodnej położonej w miejscowości Perkujki. Na miejscu uczestnicy będą mogli skorzystać z ogniska i pieczywa kiełbaski, a także stoiska Nadleśnictwa Bartoszyce.

Trasa rajdu będzie przebiegała od placu Konstytucji 3 Maja, następnie rowerzyści pokonają odcinek pod Bramą Lidzbarską i skierują się na ścieżkę dla rowerów. Dalej trasa prowadzi przez DDR w stronę skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy, Poniatowskiego i Warszawskiej. Kolarze przemierzą ulicę Poniatowskiego (DDR), skręcą w ulicę Słowackiego przy rondzie Praw Kobiet, pokonają ulicę Mickiewicza i Wojska Polskiego, docierając ostatecznie do stanicy wodnej w Perkujkach.