Zdarzenie, które miało miejsce w niedzielę pod Bartoszycami, okazało się śmiertelne dla 56-letniego miłośnika dwóch kółek. Mężczyzna, próbując wykonać manewr wyprzedzania, znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Aby uniknąć bezpośredniego zderzenia z nadciągającym pojazdem, skierował swój motocykl do przydrożnego rowu. Niestety, pomimo starań ratowników, nie udało się go uratować. Szczegóły zdarzenia są teraz badane przez policję i prokuraturę – poinformowała komenda policji w Bartoszycach.

Rzecznik prasowy bartoszyckiej jednostki policji, podkomisarz Marta Kabelis, przekazała informację o zdarzeniu Polskiej Agencji Prasowej. Z jej relacji wynika, że poszkodowany to mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego.

Na podstawie pierwszych doniesień od prokuratora prowadzącego sprawę wynika, że mężczyzna poruszał się drogą wojewódzką numer 512 na terenie powiatu bartoszyckiego, w miejscowości Wągródka. Podczas manewru wyprzedzania na zakręcie, widząc zbliżający się pojazd, zaczął gwałtownie hamować. W tym momencie prawdopodobnie stracił kontrolę nad swoim motocyklem i skierował go w kierunku rowu. Mimo natychmiastowej reanimacji na miejscu wypadku, niestety nie udało się go ożywić. Zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Całe zdarzenie jest teraz przedmiotem śledztwa prowadzonego przez policję pod nadzorem prokuratury. Celem jest ustalenie dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.