W dobie mediów społecznościowych przywykliśmy do tego, że swoich znajomych częściej widujemy online niż na żywo. O społecznych zmianach można dyskutować w nieskończoność, jednak tym razem chodzi o coś innego. Konta znajomych mogą stać się narzędziem dla oszustów, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze.

Włamał się na konto 54-latka i oszukał jego znajomych

Jeden z mieszkańców gminy został oszukany w sposób, którego spodziewał się najmniej. 54-latek nieświadomie stał się narzędziem w rękach złodzieja. Jego konto w mediach społecznościowych zostało zhakowane i posłużyło do wyłudzania pieniędzy.

Sprytny złodziej szybko zorientował się, którzy znajomi należą do bliskiego grona 54-latka. W imieniu właściciela konta wysłał rozpaczliwe wiadomości do 3 osób, prosząc je o pożyczkę w wysokości 500 zł. Przyjaciele 54-latka uznali, że ich kolega istotnie ma poważne problemy i bez problemu przelali pieniądze. Problem polegał na tym, że trafiły one na konto złodzieja. W ten sposób złodziej zyskał 1500 zł.

Oszukane osoby prawdopodobnie nie odzyskają już swoich pieniędzy. Tego rodzaju przestępców ciężko jest wytropić. Jedyną ochroną pozostaje więc nasza czujność.

Jesteśmy bardziej bezbronni w sieci niż nam się wydaje

Większość z nas prowadzi swoje konta społecznościowe od wielu lat, nie myśląc przy tym o konieczności zmiany hasła. To tylko jeden z wielu przykładów niefrasobliwego korzystania z sieci. Użytkownicy mediów społecznościowych są jak szwedzki stół na balu dla złodziei.

Przed atakami hakerów trudno się obronić, jednak są sposoby, które zwiększą nasze bezpieczeństwo w internecie. Przede wszystkim warto zwiększyć swoją czujność w przypadku dziwnych wiadomości, stron i linków. Ważne jest również rozważne robienie zakupów w sieci. Czasami lepiej z czegoś zrezygnować, niż później zmagać się z brakiem środków na koncie bankowym.

Dla pozytywnej odmiany warto dowiedzieć się również, jak zarabiać pieniądze, zamiast je tracić. Zajrzyj na stronę https://zarabianie.com.pl/ po przydatne wskazówki.