Mnóstwo ludzi wiele by dało, by móc spędzać więcej czasu z bliskimi. Tymczasem są także osoby, które zupełnie nie doceniają swoich rodzin, krzywdząc najbliższych przemocą fizyczną i psychiczną. Takich zachowań nie można tolerować, zwłaszcza że ofiary przemocy nie są w stanie same wyplątać się z toksycznej relacji.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce zatrzymany za agresję wobec bliskich

Agresja i alkohol często idą w parze. Tak było również w przypadku 50-letniego mężczyzny, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją żoną i synem. Zmęczona agresją fizyczną męża i słuchaniem gróźb, także wobec syna, kobieta wezwała policję. Sytuacja musiała być naprawdę poważna, skoro kobieta przełamała typową niechęć do angażowania policji w sprawy rodzinne i zadzwoniła po pomoc.

Funkcjonariusze zastali w domu całą rodzinę, Konieczne było zatrzymanie agresywnego mężczyzny, którego żona od razu złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią i synem. 50-latek miał nie tylko wyzywać swoich bliskich, ale również bić ich i grozić im śmiercią.

Do 5 lat więzienia za znęcanie

Dzięki temu, że kobieta złożyła zawiadomienie na policję, czego wiele ofiar przemocy nie jest w stanie zrobić, agresor będzie miał sprawę w sądzie. Sąd zdecyduje o karze dla 50-latka, któremu za znęcanie się nad rodziną grozi do 5 lat więzienia.

Żona agresora przyznała, że awantury w domu trwały już od dłuższego czasu. Agresja mężczyzny zdawała się eskalować. Kobieta nie mogła dłużej ryzykować bezpieczeństwa swojej rodziny. Wykazała się ogromną odwagą i determinacją. Ofiary przemocy bardzo często są tak poniżone i zastraszone, że nie są w stanie uwolnić się od toksycznej osoby.

To ważne, by reagować na przemoc i nie ignorować zagrożenia, jakie niosą za sobą groźby. Czasami wezwanie policji może uchronić kogoś przed nieodwracalną tragedią. Warto mieć to na uwadze.

Może Cię zainteresować: https://infowodzislaw.pl/przemocowy-35-latek-dreczyl-wlasnych-rodzicow/.