Dom Kultury w Bartoszycach ponownie zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w regularnie organizowanych wydarzeń kulturalnych. Oprócz większych wydarzeń, do których można zaliczyć koncert dla Ukrainy, BDK organizuje również bardziej kameralne spotkania. Warto się nimi zainteresować!

Kwietniowy koncert dla Ukrainy

Pod koniec kwietnia Bartoszycki Dom Kultury zorganizował wyjątkowy koncert połączony z paradą motocykli. W ten niekonwencjonalny sposób ludzie chcieli przyciągnąć uwagę, by wspólnie zgromadzić się, okazać wsparcie i niejako wesprzeć również siebie nawzajem w tym trudnym czasie.

Motocykle przyciągały uwagę miłośników motoryzacji i dzieci, wszyscy tłumnie przemykający przez ulicę Konstytucji 3 Maja. Z zaciekawieniem obserwowano również koncerty. Za oprawę muzyczną odpowiadały dwa zespoły: TSA oraz młodziutki zespół LCB zajmujący się coverowaniem popularnych piosenek. Znakomici wykonawcy tchnęli ducha w publiczność i zagrali ku pokrzepieniu serc. To było wydarzenie warte udziału! A tak się składa, że Bartoszycki Dom Kultury ma na swoim koncie więcej ciekawych propozycji.

Dom Kultury dla dzieci i dorosłych

Poza szkołą i pracą wciąż mamy jeszcze do dyspozycji odrobinę czasu wolnego. Warto ten czas dobrze wykorzystać, między innymi na rozwój kulturalny. Bartoszycki Dom Kultury oferuje między innymi Filmowe Czwartki. W każdy czwartek o 18:00 można przyjść na interesujący seans filmowy. Swoje filmowe spotkania mają również dzieci. Są to Filmowe Poranki zaplanowane na każdą niedzielę. Seanse dla dzieci rozpoczynają się o godzinie 11:00.

Najmłodsi mogą również regularnie uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Z kolei dorośli z pewnością zainteresują się również warsztatami ceramicznymi. W przypadku tych zajęć utworzono dwie grupy, jedną, poranną, dla dorosłych, a drugą, popołudniową, dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w poniedziałki.

Oferta Bartoszyckiego Domu Kultury jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej zadzwonić i zapisać się na wybrane zajęcia. Gorąco do tego zachęcamy!