Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu Bartoszyc w minionych dniach. Kierujący chevroletem mężczyzna wylądował w rowie, a powodem całego zajścia było koło, które odpadło od samochodu podczas jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Chwile grozy za kierownicą

Mężczyzna kierujący samochodem osobowym spokojnie jechał drogą wiodącą z Bartoszyc do miejscowości Osieka. W pewnym momencie 61-latek poczuł szarpnięcie i stracił panowanie nad pojazdem. Na szczęście samochód udało się opanować i sprowadzić go do rowu, gdzie zakończenie niekontrolowanej jazdy wydało się najbezpieczniejsze.

Kierowca wyszedł cało z opresji, po czym zdał sobie sprawę, że winę za zdarzenie ponosi koło, a raczej jego brak. Koło odpadło w trakcie jazdy i 61-latek miał naprawdę mnóstwo szczęścia, ponieważ nie stało się nic ani jemu, ani nikomu innemu na drodze. Tego typu zdarzenia mogą skończyć się naprawdę tragicznie, ponieważ rozpędzone koło może doprowadzić do koszmarnego wypadku z udziałem innych aut.

Dobry warsztat samochodowy to podstawa!

Korzystanie z usług dobrego warsztatu samochodowego to podstawa. Po wymianie opon z letnich na zimowe i odwrotnie warto zwracać uwagę na niepokojące dźwięki i drgania. Kierowcy zazwyczaj są wyczuleni na wszelkiego rodzaju nietypowe sygnały dobiegające z ukochanego samochodu. Warto słuchać intuicji, by wykryć usterkę, zanim pojawi się ona na trasie.

Jak to się mówi, lepiej dmuchać na zimne i mieć stuprocentową pewność, że opony są profesjonalnie i bezbłędnie przykręcone do samochodu. Koło może również odpaść w wyniku zużycia pewnych elementów pojazdu, co powinno zostać wykryte podczas regularnych przeglądów przeprowadzanych w warsztatach.

Odkręcenie się koła lub kół podczas jazdy to niezwykła rzadkość, ale ryzyko istnieje zawsze. Warto mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i troszczyć się o stan swojego pojazdu.