Gmina Bartoszyce poważnie bierze się za projekt rewitalizacji plaży w miejscowości Kinkajmy. Piękne Jezioro Kinkajmskie mogłoby być wizytówką gminy, jednak zaniedbany teren wokół pięknego jeziora nie zachęca. Wkrótce ma się to zmienić. Czy gmina Bartoszyce stanie się posiadaczem jednej z piękniejszych plaż w Polsce? Potencjał już jest!

Jezioro Kinkajmskie z ogromnym potencjałem turystycznym

Malownicze jezioro w miejscowości Kinkajmy w gminie Bartoszyce jest popularnym miejscem wśród lokalnej społeczności. Jezioro mierzy 154 ha i leży na terenie dużej, naprawdę ładnej wsi Kinkajmy. Okolica ma ogromny potencjał turystyczny, jednak nie ulega wątpliwości, że miejsce wymaga nieco miłości i opieki. Teren wokół Jeziora Kinkajmskiego jest zaniedbany, a przy wodzie nie ma prawdziwej piaszczystej plaży. Taka plaża ma powstać już niedługo. Gmina Bartoszyce zapowiedziała istotne zmiany w tym pięknym miejscu. Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace remontowe.

Jezioro w Kinkajmach, co się zmieni?

Gmina najpierw chce zająć się budową niezbędnej infrastruktury w postaci pomieszczeń socjalnych, toalet, pryszniców i punktu gastronomicznego. Dzięki temu wypoczynek nad jeziorem stanie się komfortowy, a dłuższy pobyt nie będzie wymagał gruntownego przygotowania w postaci zapasów jedzenia na cały dzień. Utworzenie pięknej, piaszczystej plaży będzie ostatnim elementem modernizacji. Władze giny nie ukrywają, że rozmach inwestycji jest zależny od finansów, które na ten cel uda się przeznaczyć. W każdym razie w wakacje 2023 roku infrastruktura plażowa ma być gotowa. Wtedy przyjdzie czas na drugi etap prac. Pomysłodawcy planują utworzyć nad jeziorem także boisko do piłki plażowej, plac zabaw i strefę fitness. Z pewnością będzie to inwestycja, która podniesie wartość turystyczną gminy.