W najbliższym czasie na drogach w powiecie bartoszyckim będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Wszystko przez opady deszczu, które zapowiedziano na niedzielę 4 grudnia w całym województwie. Niskie temperatury tworzą ryzyko gołoledzi. Na drogach będzie ślisko, dlatego warto zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

Gołoledź w województwie warmińsko-mazurskim

Ostrzeżenie meteorologiczne o gołoledzi dotyczy całego województwa warmińsko-mazurskiego. Opady marznącego deszczu spowodują bardzo nieprzyjemne warunki jazdy na drogach, a specjalistyczny sprzęt drogowy nie zdoła zabezpieczyć wszystkich dróg solą. To oznacza, że kierowcy stoją przed kolejnym wyzwaniem tej zimy. Gołoledź jest bardzo niebezpieczna, ponieważ śliska nawierzchnia na drodze jest praktycznie niewidoczna. Może się zdarzyć, że kierowca dostrzeże utrudnienia, dopiero gdy auto wpadnie w poślizg. Aby uniknąć ryzyka, warto ograniczyć prędkość i nie tracić czujności, nawet jeśli trasa jest dobrze znana.

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla wszystkich powiatów na Warmii i Mazurach. Alarm potrwa od niedzieli do godziny 9:00 w poniedziałek.