Świadkowie relacjonują dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce w Sępopolu. Młoda dziewczyna doznała złamania ręki po tym, jak została potrącona na pasach przez samochód osobowy. Trwają intensywne poszukiwania kierowcy samochodu, który po kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sytuacja wydarzyła się w piątek 28 lipca, jednak informacje dotarły do policji dopiero dzień później. Według zebranych informacji, o godzinie 15:00 dnia 27 lipca na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada 12-letnia rowerzystka została potrącona na przejściu dla pieszych. Pierwsze wnioski sugerują, że dziewczynka po zatrzymaniu roweru przed przejściem dla pieszych, podjęła decyzję o kontynuacji jazdy. W tym momencie doszło do zderzenia z pojazdem, którego kierowca powinien ustąpić jej pierwszeństwa. Mężczyzna zapytał o stan zdrowia dziewczynki, jednak nie czekał na odpowiedź i opuścił miejsce wypadku.

Choć początkowo dziewczynka nie była w stanie ocenić swojego stanu zdrowia, wieczorem ten sam dzień trafiła do szpitala. Badania wykazały złamanie ręki. Z tego powodu istotne jest zawsze powiadomić służby ratunkowe o takich zdarzeniach, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie dochodzi do poważnych obrażeń.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego tragicznego incydentu i prosi świadków o kontakt pod numerem telefonu 47 732 12 65.

Zwracamy uwagę na konieczność znajomości przepisów ruchu drogowego przez wszystkich uczestników ruchu, w tym rowerzystów. Często spotykanymi wykroczeniami są jazda rowerem po chodnikach przeznaczonych dla pieszych oraz nieprawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych. Ważne jest również korzystanie ze ścieżek rowerowych tam, gdzie są dostępne oraz unikanie jazdy obok innych rowerzystów na jednym pasie ruchu.