W nieodległym czasie odbędą się następne spotkania poetyckie w Bartoszycach. Przygotowując się na VIII odsłonę wydarzenia pod hasłem „Krainy Barcji”, organizatorzy zapraszają na występy takich artystów jak Janusz Radek i Lubelska Federacja Bardów.

Janusz Radek, niezaprzeczalny mistrz liryki, szczególnie rozpoznawalny w krakowskich kręgach, zasłynął dzięki swoim unikalnym i chwytliwym interpretacjom. Ten zafascynowany sportem i trekkingiem niewykonywujący zawodu historyka jest również zajętym mężem i ojcem. Od trzech dekad tworzy na scenie, gdzie zaskakuje publiczność nie tylko swoją muzyką i niepowtarzalnym głosem – to również miejsce, gdzie prowadzi inteligentne dialogi i nasycone ironią żarty, które tworzą niespotykaną aurę pełną emocji. W dorobku ma 9 albumów, z których aż trzy zdobyły złoty status. Może poszczycić się współpracą z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki. Za swoje talenty muzyczne otrzymał liczne nagrody. Dzięki różnorodności gatunkowej swojej muzyki Janusz Radek zawsze potrafi poruszyć nawet najbardziej znudzoną publiczność, zachwycając oryginalnością i świeżością nowych aranżacji znanych utworów, a przy tym poruszać serca słuchaczy szukających w muzyce wyjątkowych emocji.

Zespół Lubelska Federacja Bardów to kolektyw artystyczny mający swoje korzenie w Lublinie. Grupa twórców i kompozytorów działa bez przerwy od roku 1999. Ich repertuar opiera się przede wszystkim na utworach autorskich, ale nie brakuje w nim także własnych aranżacji do poezji mistrzów takich jak Karol Wojtyła, Bolesław Leśmian, Jan Kochanowski czy Józef Czechowicz oraz autorskich interpretacji piosenek legendarnych twórców jak Leonard Cohen czy Bob Dylan. Zespół ma na koncie 12 albumów, a premiera kolejnego zatytułowanego „Nowe piosenki w Teatrze Starym” planowana jest na listopad 2023 roku. Członkowie grupy to laureaci wielu festiwali i konkursów piosenki autorskiej oraz poezji śpiewanej. Grupa nieustannie koncertuje przez prawie 25 lat zarówno w Polsce jak i zagranicą – między innymi w Londynie, Nowym Jorku, Lwowie czy Dublinie.