Z całą pewnością można stwierdzić, że organizacja dożynek na terenie Gminy Bartoszyce, jest jak najbardziej udana i niewątpliwie można by ją określić jako „petardę” wśród wszystkich innych wydarzeń. To szczególne święto, które jest doskonale przygotowane pod każdym względem, zaczynając od oficjalnej ceremonii dziękczynnej, pełnej uznania i inspiracji dla rolników do dalszej ciężkiej pracy na swoich gospodarstwach.

Wyjątkowość tego wydarzenia nie ogranicza się tylko do części oficjalnej. Jest to także okazja do cieszenia się z osiągnięć i odprężenia, co jest możliwe dzięki bogatemu zapleczu konsumpcyjnemu oraz atrakcyjnej części artystycznej. Właśnie te elementy sprawiają, że dożynki te są niezwykle popularne nie tylko wśród mieszkańców gminy Bartoszyce, ale przyciągają również gości z okolicznych gmin.

Od kilku lat święto plonów stało się integralną częścią kalendarza lokalnych wydarzeń. Tłumy ludzi zgromadziły się w strategicznym miejscu tegorocznej edycji dożynek, która została zorganizowana w Bezledach. Dodatkowo, TVK Bart-Sat zapewniła szeroki zasięg wydarzenia poprzez transmisję części oficjalnej, dzięki czemu jeszcze większa grupa osób miała możliwość uczestniczenia w tym ważnym dla społeczności rolniczej wydarzeniu.