Zbliża się kolejny weekend pełen atrakcji w Romankowie. Nadchodzi sobota 16 września, na którą zaplanowano uroczystość znaną jako 'Piknik Wielopokoleniowy’. To szczególne wydarzenie zostało zorganizowane na cześć skromnej rośliny, która jest nieodłącznym składnikiem naszej diety – ziemniaka. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w okolicznościach pełnych radości i zabawy, kończąc się wieczornym tańcem na parkiecie świetlicy wiejskiej, przy muzyce serwowanej przez DJ Nevila.

Już o godzinie 15:00 rozpocznie się to niecodzienne święto. Uczestnicy będą mieli okazję do zgłębienia wiedzy na temat ziemniaków, a także kulinarnych technik ich przygotowania, podczas specjalnie przygotowanych warsztatów edukacyjno-kulinarne. Dzieci będą miały możliwość wyrażania swojej kreatywności poprzez różnorodne zajęcia. Ponadto, odwiedzający będą mieli okazję do podziwiania wystaw rękodzieła miejscowych artystów, co pozwoli im lepiej poznać lokalną kulturę i tradycje.

Podczas pikniku nie zabraknie oczywiście samego bohatera – ziemniaka, którego pieczenie stanowić będzie integralną część tego święta. Wszystko to zapowiada się na niezapomniane wydarzenie, które zakończy się o godzinie 19:00 wieczorkiem tanecznym przy dźwiękach muzyki płynącej z głośników DJ Nevila w wiejskiej świetlicy.