Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzony jest corocznie, odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej, zlokalizowanej w mieście Bartoszyce. W konkursie strzeleckim uczestniczyło łącznie 28 młodych strzelców.

W dniu 9 października, w poniedziałek, o godzinie 14:00 na obiekcie szkolnym popularnie zwanej „Elizką” rozegrano rywalizację, w której młodzi strzelcy mieli za zadanie trafienie do celu przy użyciu karabinka pneumatycznego, a wszystko to w pozycji stojącej. Konkurencja była podzielona na dwie grupy: chłopców oraz dziewczyn.

Imprezę zorganizowało działające przy placówce Szkolne Koło Strzeleckie LOK. Głównym sędzią zawodów był pan Jarosław Puszko, który oceniał precyzyjność i celność oddanych strzałów każdego z uczestników.

Nagrody dla najlepszych uczestników konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wręczono je podczas uroczystej akademii, która odbyła się 13 października z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Składamy podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w zawodach.