Centrum Olimpijskie w stolicy Polski, Warszawie, było miejscem wyjątkowej ceremonii zorganizowanej przez Polski Związek Motorowy. Była to gala, na której uhonorowano najważniejsze osoby mijającego sezonu sportowego. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Adam Binięda, wybitny rajdowy pilot pochodzący z Bartoszyc.

Rok 2023 rozpoczął się spektakularnym triumfem Eryka Goczała, który wygrał Rajd Dakar w klasie T4 SSV. Było to nie lada osiągnięcie dla ówczesnego osiemnastolatka i ucznia krakowskiego liceum, który stał się tym samym najmłodszym laureatem tego słynnego rajdu na świecie.

Sukcesami na arenie międzynarodowej mogli pochwalić się również inni polscy zawodnicy, takie jak Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy zdobyli tytuły rajdowych mistrzów świata WRC2 Challenger. Nie można zapomnieć o reprezentantach Olsztyna – Krzysztofie Hołowczycu, laureacie Pucharu Europy w Rajdach Baja oraz Zbigniewie Staniszewskim, mistrzu Europy strefy centralnej w rajdach terenowych (rallycross).

W trakcie gali w Warszawie zaszczyt dekoracji otrzymało ponad 200 sportowców! Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego, w swoim przemówieniu podkreślił m.in. wzrost prestiżu Rajdu Polski, który ma wrócić do kalendarza mistrzostw świata w kolejnym roku oraz Rajdu Śląska, który będzie finałowym etapem mistrzostw Europy.