Podczas weekendu, siły policyjne z regionu Warmii i Mazur miały pełne ręce roboty. Zarejestrowali oni w sumie 5 wypadków drogowych, które skutkowały obrażeniami ciała u 8 osób, a także 128 kolizji. Przeprowadzili również 13 interwencji zakończonych zatrzymaniem nietrzeźwych kierowców. Policjanci z powiatu bartoszyckiego także mieli sporo do wykonywania.

Przypomnijmy, że już wieczorem w sobotę, 9 grudnia 2023 roku, pewien mężczyzna jadący samochodem marki VW przez ulice Górowa Iławeckiego, zignorował znak STOP. Ten czyn zapoczątkował kontrolę policyjną, podczas której wyszło na jaw, że 37-letni kierowca nie posiada prawo jazdy i nie powinien prowadzić pojazdu.

Samochód prowadzonego przez mężczyznę został przekazany jego towarzyszce podróży, która była zdumiona całym zajściem. Kierowca, który jest mieszkańcem gminy Lidzbark Warmiński, teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom prawnym. Za przestępstwo kierowania pojazdem bez odpowiednich uprawnień, sąd może wyznaczyć zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat i karę ograniczenia wolności, aresztu lub grzywny minimum w wysokości 1500 zł.

Warto zauważyć, że za takie wykroczenie maksymalna grzywna może wynieść nawet 30 tys. zł. Dodatkowo, za ignorowanie znaku drogowego grozi kara grzywny do 5 tys. zł.

Podczas nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli z 10 na 11 grudnia 2023 roku, policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie leżącym na dachu. Świadkiem zdarzenia był mężczyzna jadący trasą Łabędnik – Sporwiny, który postanowił sprawdzić wnętrze przewróconego auta, jednak nie znalazł tam nikogo.