Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele ostrzeżeń, zwłaszcza gdy chodzi o naszych starszych obywateli. Musimy regularnie przypominać im o technikach stosowanych przez oszustów, aby nie padli ofiarami i nie utracili swoich ciężko zarobionych oszczędności. Właśnie to spotkało 88-letnią kobietę z naszej okolicy, która dała się nabrać sprytnym oszustom telefonicznym i straciła w ten sposób aż 60 tysięcy złotych.

Dnia 11 grudnia 2023 roku, do starszej pani z Ełku zadzwonił mężczyzna, który udawał funkcjonariusza policji. Twierdził, że na konto seniorki zostały przelane fałszywe pieniądze i próbował ją przekonać, że może pomóc w złapaniu przestępców oraz ochronić swoje środki finansowe.

Oszust był tak przekonujący, że 88-letnia kobieta uwierzyła jego słowom. Zgodnie z instrukcjami podanymi przez mężczyznę, wypłaciła część swoich oszczędności z konta bankowego w Ełku, a resztę zdobyła w sąsiednim mieście. Następnie, zgodnie z jego dalszymi poleceniami, pozostawiła pieniądze w opakowaniu przy określonym śmietniku oraz pod ławką. W ten sposób przekazała oszustom kwotę 60 tysięcy złotych.

Policja obecnie prowadzi dochodzenie w tej sprawie, próbując ustalić szczegóły tego niefortunnego incydentu. Pamiętajmy jednak, że autentyczni policjanci nigdy nie prosiłby o przekazanie pieniędzy w ramach prowadzonych przez nich operacji. Jeśli ktoś nam to proponuje, powinniśmy być pewni, że mamy do czynienia z oszustem.