Świąteczne przygotowania w Bartoszycach nabierają tempa. Uroczyste zapalenie światełek na miejskim drzewku bożonarodzeniowym miało miejsce 6 grudnia na placu Konstytucji 3 Maja, a już 16 grudnia odbędzie się tam Festyn Folkloru i Artystycznego Rękodzieła.

Choinka bożonarodzeniowa już zdobi plac Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. Światełka na niej zostały uroczyście zapalone w dniu Mikołaja, czyli 6 grudnia. Na miejscu obecni byli mieszkańcy miasta oraz burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Tego dnia zaszczycił nas również swoją obecnością sam święty Mikołaj.

Tego samego dnia, ale wcześniej, odbyło się edukacyjne spotkanie w Bartoszyckim Domu Kultury skierowane do uczniów szkół podstawowych. Poruszono tam temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu oraz uzależnieniem od niego.

Oprócz tego, organizatorzy spotkania przybliżyli uczniom postać Stanisława Moniuszki – ojca Polskiej Opery Narodowej. W tej części spotkania gościła Małgorzata Kulińska, solistka z Fundacji Narodowy Instytut Sztuki. Przedstawiła ona dzieciom twórczość Moniuszki, a także wybrane arie z jego oper. Tego dnia w Bartoszyckim Domu Kultury odbył się również ostatni punkt programu związanym z Mikołajkami – popołudniowy koncert operetkowy.