Jedna z mieszkanek Bartoszyc, małego miasta w Polsce, padła ofiarą oszustwa internetowego, które pozbawiło ją ponad 375 tysięcy złotych. Sprawca tego przestępstwa, mężczyzna, którego poznała na portalu społecznościowym, fałszywie przedstawiał się jako pracownik platformy wiertniczej. Informację o tym bulwersującym incydencie podały służby policyjne w piątek.

Pięć miesięcy temu kobieta zapoczątkowała online znajomość z tym nieznajomym mężczyzną. Kłamstwo zaczęło się od faktu, że mężczyzna twierdził, iż jest obywatelem Stanów Zjednoczonych o imieniu Lucas i że pracuje na platformie wiertniczej położonej na Morzu Czarnym.

Jak podaje policja, relacja pomiędzy nimi z czasem stała się coraz bardziej zażyła. Od sierpnia kobieta sukcesywnie udzielała mu pożyczek pieniędzy. Oszust karmił jej nadzieje obietnicami przyjazdu do Polski, spotkania oraz zwrotu pożyczek. Jednakże twierdził, że potrzebuje pieniędzy, ponieważ rzekomo nie mógł uzyskać dostępu do swojego konta bankowego.

Aspirant Marta Kabelis z bartoszyckiej policji podkreśliła, że kobieta uległa wszystkim wymyślanym przez mężczyznę historiom. Przekazała mu pieniądze na różne cele – od leczenia, przez pobyt w hotelu, aż po kaucję, ponieważ rzekomo miał zostać zatrzymany. W ten sposób straciła spore sumy pieniędzy na wiele innych pilnych potrzeb, które Lucas wymyślił.