Wkraczamy w końcowe chwile tegorocznych ferii zimowych. Już niebawem uczniowie w różnym wieku zasiądą ponownie w murach szkolnych. Jak to ma miejsce co roku, rozmaite gminy przygotowywały dla nich różnorodne zajęcia. Dziś zwracamy uwagę na wydarzenie o nazwie „Kolorowe ferie dla dzieci”, które miało miejsce w Bartoszycach i było rzeczywiście pełne barw.

Ferie zimowe w Bartoszycach uroczyście otworzył festyn, który odbywał się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 7. Był to festyn pełen zabaw i gier, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a wszystko to pod hasłem „Kolorowe ferie dla dzieci”. W tę imprezę zaangażowane były zarówno dzieci, jak i ich rodzice, którzy tłumnie przybyli na to wydarzenie.

Dzieci przez wiele godzin mogły korzystać bez żadnych opłat z przeróżnych atrakcji. Duże zainteresowanie budziły różnego typu kąciki oraz stoiska, a szczególnie tłoczno było wokół popularnych dmuchańców. Całość zadania przeprowadzano jako część Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem wspominania tych „Kolorowych ferii dla dzieci” w Bartoszycach. Mamy okazję powrócić do tych chwil dzięki barwnym zdjęciom, które udostępnił Urząd Miasta Bartoszyce.