Dnia 10 lutego 2024 roku, w sobotni wieczór, bartoszycki klub muzyczny „Wiraż” stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia. O godzinie 20:00 rozpocznie się Koncert Charytatywny. Jak informują nas organizatorzy tej muzycznej imprezy, głównym celem jest zebranie funduszy dla Emilki i Andrzeja Sokalskich z Galin. Niestety, rodzina ta doświadczyła wielkiej tragedii – straciła dorobek swojego życia w wyniku pożaru.

Już na samym początku wieczoru, uczestnicy będą mieli okazję wykazać się hojnością. Zostaną zachęceni do wrzucenia dobrowolnej kwoty do specjalnej puszki charytatywnej. Ten gest ma na celu zbudowanie atmosfery solidarności oraz troski o innych.

Organizatorzy przygotowali dla publiczności bogaty program koncertowy. Mieszanka różnych gatunków muzycznych ma zachwycić każdego melomana. Na scenie zaprezentują się wybitni artyści takich jak Katarzyna Sznitowska, Marek Surmak, Janusz Krysiak oraz Mariusz Mazurkiewicz. Ponadto publiczność będzie miała okazję posłuchać zespołów Osadzeni i Projekt AMY. Całość wydarzenia poprowadzi Krzysztof Kowalski.

Podczas koncertu, organizatorzy przewidzieli również licytacje unikatowych przedmiotów. Wszystkie z nich zostały ofiarowane przez hojne osoby chcące wesprzeć rodzinę Sokalskich. Wszystkie zebrane środki z licytacji, a także dochód z biletów oraz datki wrzucone do puszki, zostaną przekazane na cele charytatywne.