Przenośne dyski możesz wykorzystać do zrobienia kopii zapasowych swoich plików. Nośniki sprawdzą się również w wielu zadaniach służbowych. Zobacz także w jaki sposób możesz wykorzystać dysk zewnętrzny do gier. Przekonaj się, jak wydajny jest Samsung T9 i sprawdź dlaczego może sprawdzić się w gamingu.

Jak wykorzystać dysk zewnętrzny do gier?

Dysk zewnętrzny do świetne rozwiązanie, aby rozszerzyć pamięć swojej domowej konsoli lub komputera gamingowego. Wystarczy podłączyć nośnik do wybranego sprzętu* i zainstalować w jego pamięci kolejne tytuły gier. Warto wiedzieć, że Samsung T9 jest dostępny w trzech wersjach pamięciowych: 1TB, 2TB oraz 4TB**. Bez względu na to czy okazyjnie grasz na konsoli czy spędzasz długie godziny podczas rozgrywki i ciągle ogrywasz nowości – z pewnością znajdziesz dysk dostosowany do Twoich potrzeb.

* Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9.

** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

Najlepszy dysk zewnętrzny powinien być wytrzymały

Dysk zewnętrzny do gier jest wygodnym rozwiązaniem. Duża w tym zasługa mobilności – możesz zabrać nośnik ze sobą i podłączyć do konsoli lub komputera gdziekolwiek jesteś. Jednocześnie Twoje gry są bezpieczne, dzięki wytrzymałej konstrukcji odpornej na skutki wstrząsów oraz upadków z wysokości do trzech metrów***.

*** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

Szybki dysk zewnętrzny a prędkości transferu danych

Samsung T9 sprawdzi się w roli gamingowego dysku również dzięki zastosowanym technologiom. Producent wyposażył dyski z serii T9 w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™. Nośnik osiąga prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu danych wynoszące nawet 2000 MB/s****. Zapisuj i instaluj gry jeszcze szybciej. Dla przykładu plik o wielkości 2GB możesz skopiować na dysk już w jedną sekundę. Szybki dysk zewnętrzny ma wpływ na nieco szybsze uruchamianie się gier czy wczytywanie kolejnych lokacji w świecie rozgrywki.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

**** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro