Plac zabaw położony przy ulicy Nowowiejskiego w Bartoszycach, który nie został jeszcze oficjalnie otwarty dla publiczności, stał się celem aktu szkodliwej działalności. Wandal bądź grupa wandali zniszczyła tam dwadzieścia elementów ogrodzeniowych, używając go nielegalnie.

Podczas ostatniego weekendu, niespokojne zdarzenie miało miejsce na wspomnianym placu zabaw w Bartoszycach. Dwadzieścia części ogrodzeniowych zostało brutalnie zniszczonych przez nieznane osoby.

Urząd Miasta Bartoszyce wyraźnie przypomina, że to miejsce nie jest jeszcze formalnie udostępnione dla użytkowników. Dodatkowo zaznaczają, że system monitoringu terenu jest aktywny i wszelkie działania osób, które bezprawnie wkroczyły na teren placu, zostaną ukarane za wyrządzone tam zniszczenia.

Mimo iż wszyscy czekają na oficjalne otwarcie tego miejsca rekreacyjnego, konieczne jest jednak trochę więcej cierpliwości. Także my pragniemy uświadomić naszym czytelnikom o konieczności reagowania na wszelkie przejawy aktów wandalizmu.