Siły policyjne z Sępopola wpadły na trop 46-letniego mężczyzny, który zajmował się nielegalnym przemytem. W jego dwóch miejscach zamieszkania odkryto ogromną ilość kontrabandy, w tym 43.360 sztuk nieoznakowanych papierosów, 25 litrów alkoholu i 1186 ampułek olejku nikotynowego bez polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczono również pokaźną sumę gotówki – ponad 50 tysięcy złotych oraz dodatkowe fundusze w euro i rublach. Mężczyzna, który jest rezydentem gminy Sępopol, został oskarżony o sprowadzenie wyrobów tytoniowych bez odpowiednich znaków skarbowych akcyzy, co spowodowało straty dla budżetu państwa w wysokości ponad 59 tysięcy złotych.

Dnia 7 marca 2024 roku, detektywi z Bartoszyc udali się do domu podejrzanego w gminie Sępopol. Na podstawie zebranych dowodów mieli powody sądzić, że to właśnie tam znajduje się miejsce przemytu papierosów. Przeszukanie posiadłości doprowadziło do odkrycia nielegalnych papierosów, a także fiolek z olejkiem nikotynowym.

W domu znaleziono też skrytkę z gotówką. Jednak to nie była końcówka działań policji. Mieli informacje, że podejrzany posiada również inne mieszkanie – tym razem w Bartoszycach.

Przeszukanie tamtejszego lokalu ujawniło kolejne dowody nielegalnej działalności mężczyzny. W sumie, zabezpieczono 43.360 sztuk papierosów różnych marek, 25 litrów alkoholu, 1.186 fiolki z olejkiem nikotynowym oraz ponad 50 tysięcy złotych, 360 euro i ponad 37 tysięcy rubli – wszystko bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy.