Już nie pierwszy raz zdarza się, że Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach otwiera swoje drzwi dla uczniów ze szkół średnich, by pozwolić im na bliższe zapoznanie się z codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. W tym roku, dokładnie w środę 20.03., gościliśmy grupę 15 uczniów z klasy III Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bartoszycach.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak przebiega proces selekcji kandydatów do służby policyjnej. Niektórzy z nich już teraz są przekonani, że praca w mundurze jest ich przyszłością. Jako służby mundurowe, mamy nadzieję, że największa część tych uczniów zdecyduje się na służbę w charakterystycznym niebieskim policyjnym mundurze.

Poznając strukturę organizacyjną komendy, młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy policjantów z bliska. Mogli zobaczyć, jak wygląda „dyżurka” – stanowisko kierowania w jednostce. Mieli także okazję zwiedzić pomieszczenia policyjnej celi, które dzięki temu, że nie było tam zatrzymanych osób, były dla nich dostępne.

Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jakie obowiązki na co dzień wykonują policjanci z różnych wydziałów. Nauczyli się, czym zajmuje się policjant z drogówki, z wydziału kryminalnego czy dzielnicowy. Mogli także obejrzeć sprzęt używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, strzelnicę i salę taktyk i technik interwencji. Na koniec, jako pamiątkę spotkania, wszyscy otrzymali długopisy z logotypem policji.