5 maja, to był dzień pełen emocji dla lokalnych miłośników strzelectwa. Kolejne zawody strzeleckie odbyły się na obiektach strzelnicy należącej do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Nie tylko mieszkańcy Bartoszyc, ale również okolicznych miejscowości zdecydowali się na rywalizację w dwóch dyscyplinach: strzelaniu z pistoletu i karabinka pneumatycznego, a wszystko to w postawie stojącej. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy wiekowe: grupę uczniowską oraz grupę otwartą dla pozostałych chętnych.

Tym razem była to druga szansa dla zawodników, by sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie korzystając z nowo wprowadzonej broni. Zauważalny był znaczny wzrost poziomu prezentowanych umiejętności, zwłaszcza wśród czołówki, która osiągnęła najwyższe wyniki podczas zawodów.

Wśród uczniów niepokonana okazała się Oliwia Szumska reprezentująca ZSP nr 1, zdobywając aż 98 punktów. Drugie miejsce zajął Kacper Tomasik (92 punkty), również z ZSP nr 1, a trzecie Maja Słowikowska z Liceum Ogólnokształcącego (88 punktów). W grupie otwartej triumfował Arkadiusz Zadrożyński z wynikiem 86 punktów, a podium uzupełniły Izabela Szumska (75 punktów) i Aleksandra Pawlik (71 punktów).

Oliwia Szumska, która okazała się najlepszą strzelczynią zawodów, odebrała Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce. Wszyscy medaliści z miejsc pierwszych do trzecich w każdej z grup otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez lokalny urząd miasta.