MSWiA opublikowało informację o planowym rozpoczęciu budowy zapory przy granicy z Rosją. Prace nad zaporą perymetryczną rozpoczną się w przyszłym roku, a inwestycję uwzględniono w budżecie na 2023 rok. Nowoczesna zapora ma zwiększyć bezpieczeństwo Polski w związku z agresywną polityką Rosji.

Zapora przy obwodzie Kaliningradzkim

Wojna w Ukrainie sprawiła, że stosunki między Polską a Rosją stały się jeszcze bardziej napięte. Nie ulega wątpliwości, że władze Rosji postrzegają nasz kraj w sposób jednoznacznie negatywny. Tymczasem polskie władze nie mają wątpliwości, że Rosja nie zrezygnuje z prowadzenia wojny hybrydowej z Polską. W tym celu z pewnością posłuży się przejściem granicznym, zlokalizowanym między innymi na terenie Bartoszyc. Zapora przy obwodzie Kaliningradzkim z pewnością zwiększy bezpieczeństwo naszego kraju i poczucie bezpieczeństwa miast granicznych. Nie ulega wątpliwości, że wobec Rosji nie można pozostawać biernym. Agresor nie radzi sobie na froncie wojennym, co skłania go do jeszcze większej agresji i nieprzemyślanych działań, na które należy się przygotować

Nowoczesna zapora perymetryczna, jak działa?

Środki z budżetu MSWiA zostaną przekazane na budowę zapory perymetrycznej. To nowoczesny system wykorzystujący technologię detekcji. Zapora nie będzie więc zwykłym płotem granicznym, a blokadą wyposażoną w czułe sensory odpowiedzialne za analizę drgań mechanicznych. Tym sposobem nikt niezauważony nie przekroczy granicy. W porównaniu do zwykłych płotów granicznych zapora perymetryczna jest daleko bardziej skuteczna. Nie da się jej po prostu sforsować, gdyż na miejscu od razu pojawiają się pracownicy straży granicznej.

Może Cię zainteresować: https://infoluban.pl/2022/10/03/nowoczesna-hala-szkoleniowa-strazy-granicznej-w-lubaniu/.